"Siódemka" od Steinway & Sons

We współpracy ze znanym producentem pianin i fortepianów BMW Individual stworzyło serię 7 Composition

Niemiecki emigrant Henry Steinway swoją wytwórnię fortepianów założył w 1853 roku na Manhattanie. Dziś firma produkuje 5000 instrumentów rocznie. Korzysta z nich ponad 1300 uznanych artystów i zespołów muzycznych.

Tak skomponowana limuzyna dostępna jest w dwóch kolorach nadwozia - białym i czarnym. Dla uzyskania odpowiedniego, ciepłego blasku, powłoka każdego egzemplarza została pokryta trzema warstwami lakieru bezbarwnego i ręcznie wypolerowana. Wersja Composition otrzymała również listwy ozdobne Shadow Line, 20-calowe alufelgi oraz złoty pasek ozdobny, podkreślający przetłoczenie biegnące od przednich do tylnych lamp.

W kabinie "siódemki" zagościła skóra Merino - biała w czarnych egzemplarzach i odwrotnie, czarna w białych. Ten kontrast kolorów to nawiązanie do barw klawiszy fortepianu. Na listę modyfikacji trafiło także fortepianowe wykończenie kokpitu, podsufitka z alcantary, dywaniki z owczej wełny i złote logotypy Steinway & Sons na zagłówkach czy listwach progowych.

BMW zadbało o każdy szczegół 7 Composition. Na pasażerów tylnej kanapy czeka kaszmirowy koc, a seryjna płytoteka spoczywa w nubukowym pokrowcu.

Na pokładzie "siódemki" nie mogło zabraknąć odpowiedniej klasy nagłośnienia. Zestaw audio z 16 głośnikami i 9-kanałowym wzmacniaczem uzupełnia komplet płyt CD z utworami odgrywanymi na fortepianach Steinway & Sons. Ich wykonawcy to m.in. Vladimir Horowitz, Martha Argerich czy Maurizio Pollini.

BMW Individual 7 Composition po raz pierwszy pojawiło się 11 listopada w fabryce Steinway & Sons w Hamburgu. Model jest dostępny na zamówienie w połączeniu ze wszystkimi wersjami silnikowymi. Niemiecka firma nie zdradziła jednak jego ceny.

To już 25 lat - historia BMW M5 - CZYTAJ TUTAJ

Wspomnienie lata - BMW 650i - GALERIA ZDJĘĆ

BMW serii 5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.