F1. GP Abu Zabi: Vettel mistrzem świata!

Sebastian Vettel, który przed wyścigiem zajmował dopiero trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, rzutem na taśmę wyprzedził Fernando Alonso, wygrywając klasyfikację generalną kierowców w sezonie 2010. Duży wpływ na klęskę Hiszpana miały bolidy Renault. Zarówno Robert Kubica, jak i Witalij Pietrow wyprzedzili kierowcę Ferrari, co definitywnie przekreśliło jego szanse na tytuł

Vettel startujący w niedzielne popołudnie z pole position, od początku wyścigu przewodniczył stawce. Nie dawało mu to jednak upragnionego tytułu mistrza świata. Tytuł był w rękach Fernando Alonso, spokojnie utrzymującego się na czwartym miejscu. Aż do pierwszego zjazdu do alei serwisowej.

Fernando Alonso zjechał po zmianę ogumienia na 16. okrażeniu. Wyjechał na tor za Witalijem Pietrowem i do końca wyścigu nie potrafił poradzić sobie z bardzo szybkim Rosjaninem. Była to idealna sytuacja dla Vettela - kierowca Renault tak długo przetrzymał Alonso za swoimi plecami, że pozbawił go szans awansu na upragnione piąte miejsce, które dawało mu 8 punktów i wygraną z młodym Niemcem.

Mark Webber definitywnie stracił szanse na mistrzowski tytuł już w kwalifikacjach. Osiągnął w nich gorszy czas od Alonso, którego musiał wyprzedzić. W wyścigu Australijczyk nie był w stanie utrzymać tempa najlepszych i do mety dojechał dopiero na ósmym miejscu.

Lewis Hamilton zajął w Abu Zabi drugie miejsce, ale nie zmieniło to jego sytuacji w tabeli. Brytyjczyk zajął ostatecznie czwarte miejsce.

Robert Kubica przez dobrą taktykę i zmianę opon dopiero na 47. okrążeniu zakończył wyścig na dobrym piątym miejscu. Polak wyprzedził po drodze Sutila i Kobayashiego i w dobrym stylu zakończył swój pierwszy sezon w Renault. Niestety jeszcze lepiej od Polaka pojechał Rosberg (4 miejsce), który w tabeli ostatecznie wyprzedził kierowcę Renault.

Klasyfikacja generalna kierowców:

1. Sebastian Vettel 256 pkt.

2. Fernando Alonso 252 pkt.

3. Mark Webber 242 pkt.

4. Lewis Hamilton 240 pkt.

5. Jenson Button 214 pkt.

6. Felipe Massa 144 pkt.

7. Nico Rosberg 142 pkt.

8. Robert Kubica 136 pkt.

ZOBACZ TAKŻE:

Shelby GT500 - bardziej wyjątkowy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Mustang - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.