Porsche "ożywia pasję" | Wideo

Porsche Classic - wewnętrzna komórka producenta z Zuffenhausen zajmuje się odbudowywaniem klasycznych modeli firmy. Obecnie - na życzenie klubu Porsche Club of America - panowie ciężko pracują, by przywrócić pierwotny blask 911-tce T Coupe z 1973 roku

Wszystko o Porsche: modele, dane techniczne, oceny

Czeka ich sporo pracy. Auto, które dostali było w bardzo kiepskim stanie. Dodatkowo, poprzedni właściciele z biegiem czasu "ozdabiali" 911-kę nieoryginalnymi częściami. Pasjonatom z Porsche Classic przyświeca natomiast cel, by samochód wyjechał z warsztatu takim, jakim opuścił fabrykę w dniu swoich "narodzin".

Na szczęście nad autami pracują osoby, które jak nikt inny znają się na klasycznych Porsche. Zdarza się, że modernizację wiekowych już maszyn przeprowadzają Ci, którzy kilka dekad wcześniej składali je na linii produkcyjnej w zakładach w Zuffenshausen.

911-ka z 1973 roku którą obecnie odbudowuje Porsche Classic ma zostać ukończona latem przyszłego roku. Auto zostanie przekazane zwycięzcy dorocznej, amerykańskiej Parady Porsche, którą zaplanowano na 11 sierpnia.

Zapraszamy na film, w którym szef Porsche Classic - Alexander Fabig opowie więcej o tym projekcie.

ZOBACZ TAKŻE:

Najstarsze Porsche w USA

Dwudrzwiowe Porsche Cayenne

Wjedź na PARKING Moto.pl! - opinie, ogłoszenia, dane techniczne, ceny

Więcej o:
Copyright © Agora SA