Crash test przy 90 km/h

We wrześniu Skoda poddała swoje auta nietypowemu testowi zderzeniowemu. Yeti rozpędzone do prędkości 90km/h uderzyło w stojącą Skodę Superb Combi

Wszystko o Skodach: dane techniczne, ceny, opinie

Standardowo, takie testy przeprowadza się przy prędkości 50 km/h. Skoda postanowiła nieco podnieść poprzeczkę i Superba ustawiła na drodze Yeti pędzącego z prędkością o 40 km/h większą. Miało to na celu odtworzenie warunków bardziej zbliżonych do rzeczywistych, z jakimi możemy się spotkać na drodze niż próby przeprowadzane w laboratorium.

Zderzenie zostało przeprowadzono na torze testowym w czeskiej miejscowości helnice. W obu pojazdach znajdowały się cztery manekiny przypięte pasami. Choć był to inny rodzaj uderzenia i prędkość zderzenia była wyższa niż w testach Euro-NCAP, to podczas testu użyto metodologii porównania siły nacisku na pasażerów, stosowanej przez to stowarzyszenie.

Dzięki zdjęciom, można dokładnie stwierdzić, ile punktów przyznałoby Euro-NCAP, oceniając samochód. Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów siedzących w Superbie Combi określono by na poziomie 98,25%. Z kolei bezpieczeństwu dzieci podróżujących tym samochodem przyznano by komplet punktów, czyli 100%. Dla Skody Yeti wartości te wyniosłyby odpowiednio: 99,94% dla dorosłych i 93,19% dla dzieci.

Poniżej znajdziecie filmy przedstawiające crash test z różnych miejsc na torze.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda wciąż silnym liderem

Dlaczego Polacy nie lubią Skody?

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.