Piekielne GT2 RS wyprzedane!

Mamy złą wiadomość dla tych, którzy odkładali ostatnie zaskórniaki na najmocniejsze drogowe Porsche. Musicie znaleźć sobie nową wymarzoną zabawkę, bo nakład 911-ki GT2 RS właśnie się wyczerpał

Wszystko o Porsche: modele, dane techniczne, oceny

By zaklepać jeden z pięciuset zaplanowanych do produkcji egzemplarzy, każdy ze szczęśliwców musiał wyłożyć "na stół" kwotę 245 tys. dolarów. Mimo stosunkowo wysokiej ceny, firma nie musiała jednak długo czekać na zapełnienie listy chętnych. Ostatnia sztuka piekielnej 911-ki została sprzedana w niecałe dwa miesiące po premierze modelu.

Jaki magnes tkwi w tym aucie, że rozeszło się jak gorące bułeczki? Dzięki 620 koniom mechanicznym wyciskanym z podwójnie turbodoładowanego boxera jest to najmocniejsze Porsche , jakim można legalnie wyjechać na ulicę. RS, od swojego protoplasty - GT2, jest nie tylko mocniejszy (+ 90 KM), ale też o całe 70 kg lżejszy. Ważące zaledwie 1370 kg auto rozpędza się do setki w czasie 3,5 sek. 200 km/h pojawia się na liczniku po 9,8 sek, a maksymalna prędkość z jaką można się poruszać to 330 km/h! Jak zapewnia producent, GT2 RS jest szybki nie tylko na papierze. Jedno okrążenie legendarnej północnej pętli jest w stanie przejechać w czasie 7 min. 18 sek.

ZOBACZ TAKŻE:

Kontrola w Porsche

Porsche Cayenne S | Test Wideo

Goldo - oferty luksusowe: Porsche

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.