VelociRaptor Hennesseya

Kwestie związane z bezpieczeństwem to we współczesnym świecie doskonały pomysł na biznes. Hennessey Performance także postanowił na tym zarobić i stworzył opancerzonego dinozaura

Wszystko o samochodach Ford: PARKING.MOTO.PL

APV (Armored Performance Vehicle) to w wolnym tłumaczeniu opancerzony pojazd o wysokich osiągach. Prototyp takiego auta o nazwie VelociRaptor powstał właśnie w firmie Hennessey .

Za bazę posłużył zaprezentowany niedawno czterodrzwiowy Ford F-150 Raptor (więcej tutaj ). Raptor to pickup wyposażony w napęd obu osi, stricte terenowe opony i wzmocnione zawieszenie testowane w warunkach pustynnych zbliżonych do tych, w jakich odbywa się rajd Baja 1000. Dla miłośników sportów terenowych powstała nawet wyczynowa wersja XT dostępna na zamówienie (więcej tutaj ).

Modyfikacje Raptora okazały się gruntowne. Nadwozie przeistoczyło się z użytkowego pickupa w pojemne kombi w stylu Chevroleta Sububrana . Aby właściciel czuł się bezpiecznie firma oferuje różne poziomy ochrony. To oczywiście nie pozostaje bez wpływu na masę własną auta, która łatwo może przekroczyć 4,5 tony.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc wykorzystać nasze 20-letnie doświadczenie w technicznym udoskonalaniu samochodów przy stworzeniu opancerzonych aut - powiedział John Hennessey, prezes Hennessey Performance

Niestety nie wiemy jak wygląda kwestia sztywności nowego nadwozia, ale mamy nadzieję, że szaleńcza ucieczka przed terrorystami po pustyni odbędzie się bez uszczerbku dla jego integralności.

Na szczęście ci, którzy nie mają ochoty zamawiać pancerza, mogą złożyć zamówienie na VelociRaprota w wersji "light". Pod maską umieszczono potężne V8 o pojemności 6,2 litra osiągające dzięki doładowaniu 575 KM. Jeśli to za mało, lub ciążący pancerz zbyt spowalnia auto, zawsze można zażyczyć sobie zastrzyku mocy i cieszyć się z nawet 800 koni mechanicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

40 lat Range-Rovera - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Chevrolet Suburban - ogłoszenia

Więcej o: