"Dwójka" Waszym ulubionym Golfem

Czytelnicy Moto.pl uznali drugą generację Volkswagena Golfa za najlepszą z dotychczas produkowanych. W ankiecie zagłosowało blisko 4 tys. osób

Wszystko o Volkswagenie: parametry, osiągi, oceny

Liczba głosów w sondażu przerosła nasze oczekiwania i udowodniła, że Golf jest nie tylko popularny, ale budzi wiele emocji (tutaj znajdziecie materiał i głosowanie).

Która generacja modelu podoba się Wam najbardziej? Golfa II wybrało 1058 Czytelników (27%), a za nim uplasował się Golf I (791 głosów, 20%). Ostatnie miejsce na podium przypadło obecnej "szóstce", która uzyskała 654 głosy (17%). O dziwo, najmniej lubiana przez Was okazała się "trójka", wciąż popularna na naszych drogach.

Golfa II zaprezentowano jesienią 1983 roku. Względem "jedynki" zwiększono rozstaw osi (o 75 mm) i długość nadwozia (o 55 mm), wzrosła także masa własna (o ok. 120 kg). Najmocniejsza wersja G60 dysponowała 160-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1,8 litra. Plotka głosi jednak, że powstały dwa Golfy G60 o mocy 212 KM. Miłośnicy modelu szczególnym uznaniem darzą limitowaną serię Rallye (5 tys. sztuk, ręcznie składanych w fabryce w Brukseli), wyprodukowaną w celu uzyskania homologacji rajdowej. Łącznie na drogi wyjechało 6,3 mln "dwójek".

VW Golf Rallye

Już niedługo kolejne ankiety. Dzięki za głosy!

Golf GTI do lansu - ZOBACZ WIĘCEJ

Używanej Audi A8 (1994-2002) - warte grzechu? - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl: samochody czekają na Ciebie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.