Która generacja VW Golfa podoba Ci się najbardziej?

Tego modelu nie trzeba przedstawiać. Król kompaktów zadebiutował w 1974 roku i jak do tej pory doczekał się sześciu generacji

Masz swój ulubiony samochód, ale nie wszystkie generacje uważasz za udane? Z nami możesz wybrać tę najlepszą. Dziś przedstawiamy Volkswagena Golfa . Nazwa modelu pochodzi od prądu morskiego Golfsztrom.

To, co dzisiaj wydaje się oczywiste, w 1974 roku było innowacją. Golf zastąpił na rynku wysłużonego Garbusa i uważany jest za protoplastę samochodów klasy kompakt. Zaprojektowane przez Giugiaro nadwozie kryło niezależne zawieszenie przednich kół i belkę skrętną z tyłu oraz nowoczesny układ napędu. Moc z umieszczonych poprzecznie, chłodzonych cieczą silników płynęła do kół przedniej osi. Rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Golf zdobył 2. miejsce w konkursie na Samochód Roku 1975, a w ciągu zaledwie 31 miesięcy produkcja auta pokonała barierę miliona sztuk.

1983 - na drogi wyjeżdża większy i nowocześniejszy Golf II

1991 - prezentacja Golfa III, który po raz pierwszy otrzymał silnik TDI. Do oferty dołączyła także wersja kombi (Variant). W 1994 roku Volkswagen świętował wyprodukowanie 15-milionowego egzemplarza modelu.

1997 - debiut "czwórki"

2003 - kolejna generacja modelu. Golf V występował nie tylko jako hatchback, kombi, sedan i kabriolet, ale także jako minivan Touran i w podwyższonej wersji, zwanej Golf Plus

2008 - prezentacja Golfa VI

Która generacja VW Golfa podoba Ci się najbardziej? Zapraszamy do głosowania w sondażu.

Golf GTI Adidas - GALERIA

Golf R - tańszy niż myślisz - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Volkswagen Golf - ogłoszenia

Która generacja VW Golfa podoba Ci się najbardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.