MiTo Kit One - na pierwszy ogień

Wieść niesie, że już niebawem gama modelowa MiTo wzbogaci się o ekstremalną wersję GTA. Do tego czasu, uzależnieni od adrenaliny klienci mogą wybrać mocną, choć znacznie bardziej cywilizowaną odmianę Quadrifoglio Verde... albo nowe dzieło Magneti Marelli

Włoska firma, znana do tej pory z produkcji części zamiennych, ogłosiła niedawno otwarcie nowego oddziału zajmującego się tuningiem. Pierwszym owocem grupy o nazwie Elaborazioni jest właśnie pakiet Kit One przygotowany dla małej Alfy Romeo . Trzeba przyznać, że Włosi swoje pierwsze zadanie potraktowali bardzo kompleksowo. Modyfikacje dotyczą nadwozia, silnika, układu wydechowego, zawieszenia oraz hamulców.

Już w pierwszej chwili w oczy rzuca się odważny pakiet aerodynamiczny, na który składają się wykonane z tworzywa dokładki zderzaków oraz poszerzenia nadkoli. Te ostatnie, szczelnie wypełniają nowe, 18-calowe felgi aluminiowe uzbrojone w niskoprofilowe, sportowe opony.

Przeprogramowanie ECU oraz zmiana układu wydechowego pozwoliły wycisnąć z silnika dodatkowe konie mechaniczne. Teraz, turbodoładowany MultiAir o pojemności 1.4 l oferuje ich 201. Sportowe doznania potęgowane są przez nowe amortyzatory oraz krótsze sprężyny, dzięki którym MiTo sunie 30 mm bliżej drogi. Auto z pewnością zachęcać będzie do dynamicznej jazdy. Inżynierowie z Magneti Marelli postanowili zatem wzmocnić układ hamulcowy montując większe tarcze o średnicy 305 mm.

Elaborazioni zamierza zbudować 200 sztuk MiTo Kit One.

ZOBACZ TAKŻE:

Ambitne plany Alfy Romeo - ZOBACZ TUTAJ

Alfa Romeo MiTo GTA

Samochody: Alfa Romeo Mito - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.