Audi: nowe aplikacje do samochodu

W przyszłych modelach Audi będzie można ściągać aplikacje w podobny sposób jak dziś ma to miejsce m.in. z iPhonami, czy komputerami osobistymi

Jak dowiedział sie brytyjski Autocar w przyszłych modelach Audi będzie możliwe ściąganie nowych aplikacji do komputera pokładowego. Wg Petera Schwarzenbauera, dyrektora sprzedaży i marketingu, już w kilka tygodni po opuszczeniu fabryki, jeśli tylko pojawi się nowa wersja oprogramowania sterującego np. nawigacją, będzie można ją pobrać, lub ściągnąć całkiem nową wersję.

Inną opcją może być montowanie w aucie systemów, które nie są obsługiwane przez oprogramowanie, ale jeśli klient je zamówi zostaną odblokowane za odpowiednią opłatą. Ma to skrócić czas powstawania aut, a wybrane opcje będą wybierane i aktywowane już u dilera.

Przyszłe modele Audi mają być także inteligentne. Zostaną w tym celu wyposażone w oprogramowanie, które będzie się uczyć, choćby poprzez zapamiętywanie często pokonywanych tras. Ma to pomóc lepiej przewidywać ewentualne korki lub utrudnienia na trasie.

Dokładnie nie wiadomo kiedy w salonach pojawią się pierwsze samochody umożliwiające taką ingerencję w swoje oprogramowanie, ale ma to się wydarzyć już w niedalekiej przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE:

Jak powinno się kierować ruchem?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.