Audi A9 i nanotechnologia

Porsche Panamera sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Lamborghini może w niedalekiej zaprezentować produkcyjną wersję modelu Estoque. Czy dzieło młodego, hiszpańskiego projektanta mogłoby przyćmić oba te luksusowe, sportowe auta?

Nie wykluczone, bo przynajmniej z zewnątrz wirtualne, koncepcyjne Audi A9 zachwyca. Przy projektowaniu agresywnej bryły auta, pochodzący z Walencji Daniel Garcia odwoływał się ponoć do budowli stworzonych przez znanego, hiszpańskiego architekta (urodzonego w tym samym co Garcia mieście) Santiago Calatravę.

Tym co najbardziej rzuca się w oczy jest nieprzeźroczysta przednia szyba tworząca jedną całość z dachem auta. W zamyśle twórcy, element ten miałby być wykonany z nieodkrytego jeszcze, samonaprawiającego się materiału, którego przejrzystość oraz kolor można by regulować za pomocą przełączników. To jednak nie jedyne interesujące rozwiązanie. Za przyciśnięciem guzika, właściciel miałby również możliwość zmiany koloru nadwozia.

Zdaniem Garcii A9 mogłoby być hybrydą, w której każde z kół napędza osobny silnik elektryczny, a rozsądny zasięg gwarantuje jednostka spalinowa pełniąca rolę generatora. Podoba Wam się podoba projekt młodego Hiszpana?

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A7 przyłapane w Norwegii - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Audi A8 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA