Eko nawigacja Forda

Ford w tym roku wprowadzi nawigację, potrafiącą wyznaczyć najbardziej ekologiczną trasę biorąc pod uwagę nie tylko dystans, ale także ruch uliczny

Najkrótsza trasa wcale nie musi oznaczać najniższego spalania. Wystarczy natknąć się na korki, lub dużą ilość sygnalizacji świetlnych. Z drugiej strony także najszybsza trasa nie musi oznaczać najniższego spalania, gdyż do pokonania może być o wiele więcej kilometrów, niż w pierwszym wariancie.

Aby spełnić oczekiwania oszczędnych klientów Ford stworzył nową wersję MyFord Touch z funkcją "eko trasy". Po jej wybraniu kierowca zostanie poprowadzony tak, by spalanie jego samochodu było jak najniższe. Aby trzymać rękę na pulsie kierowca ma do dyspozycji informacje na temat spalania w ciągu ostatnich pięciu, dziesięciu i trzydziestu minut.

Nawigacja wyposażona jest w dotykowy ekran, ale może być obsługiwana także za pomocą joysticka umieszczonego na kierownicy.

MyFord Touch z funkcją eko trafi najpierw do nowej generacji amerykańskiego Foda Edge (zobacz galerię ) i Lincolna MKX (MyLincoln Touch ). Inżynierowie Forda w Europie także testowali już nową nawigację. Użycie "eko-trasy" spowodowało obniżenie spalania średnio o 15%. Niestety nie wiadomo, kiedy trafi ona do europejskiej oferty tej marki.

ZOBACZ TAKŻE:

F-150 i inne Fordy z silnikami turbo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.