Buble na czterech kołach

Forbes ogłosił listę siedmiu najgorzej wykonanych aut dostępnych w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie z nich to... auta amerykańskie

W jaki sposób dziennikarze Forbesa wyłonili "szczęśliwą" siódemkę? Na listę trafiły auta, które otrzymywały najgorsze noty w przeprowadzonych wcześniej badaniach dotyczących zadowolenia klientów, a także rankingach niezawodności i jakości wykonania. Na ostateczny werdykt miało zatem wpływ kilka dużych raportów konsumenckich ("Consumer Reports: The most reliable Cars Raport", "Best and worst Values Report" i ogólnokrajowy sondaż zadowolenia klientów), wyniki badań dotyczących bezpieczeństwa ("Best and worst Safety Performance survey") oraz ranking niezawodności J.D. Power (J.D. Power & Associates's Vehicle Dependability Study). Każde auto osobowe, SUV czy pickup , który znalazł się w ścisłej czołówce w co najmniej trzech z pięciu wymienionych rankingów, trafiał na listę Forbesa.

Dziennikarze byli zaskoczeni, że w siódemce nie ma żadnego modelu - tak ostatnio atakowanej za marną jakość - Toyoty . Oto cała lista zwycięzców:

1. Jeep Wrangler

2. GMC Canyon

3. Ford F-250

4. Dodge Nitro

5. Chevrolet Colorado

6. Chevrolet Aveo

7. Cadillac Escalade

A jeśli mielibyście wskazać najgorzej wykonane auto europejskie? Które z nich najbardziej Waszym zdaniem zasługuje na ten "zaszczytny" tytuł? Nie ukrywamy, że my mamy kilku faworytów. Alfa Romeo GT, Dodge Journey, Renault Thalia czy chociażby Mitsubishi Outlander . Czekamy na Wasze propozycje.

ZOBACZ TAKŻE:

Bo liczy się wnętrze - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Jeep Wrangler - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.