Kombi z sercem Corvette ZR1

Po limuzynie i wersji coupe przyszedł czas na ekstremalnego Cadillaca CTS-V w nadwoziu kombi. Słowem wstępu - w informacji prasowej producent nie wspomniał ani o średnim zużyciu paliwa, ani o ilości emitowanego do atmosfery CO2

Z zewnątrz auto można rozpoznać dzięki agresywnemu pakietowi ospojlerowania, składającemu się z nowego przedniego zderzaka i progów oraz lotki nad tylną szybą. Ekstremalną wersję kombi wyróżnia także siatkowy grill, 19-calowe, kute felgi, 3-calowe końcówki wydechu oraz sugestywne przetłoczenie na masce. Ważniejsze jest jednak to, co się pod tą maską znajduje.

Podobnie, jak w przypadku przedstawionych wcześniej CTS-V coupe i sedan jest to potężne, doładowane V8 o pojemności 6,2 l i mocy 556 KM. Dla niewtajemniczonych - ten silnik to nieco osłabione serce z Corvette ZR1. Choć "przygaszone", wciąż oferuje imponujące 747 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który w całości trafia na tylne koła za pośrednictwem sześciostopniowej skrzyni manualnej lub sześciobiegowego automatu z możliwością zmiany przełożeń łopatkami przy kierownicy. Producent nie podaje w jakim czasie sportowe kombi osiąga pierwszą setkę, ale wersji sedan zajmowało to 3,9 sek. Elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna wynosi 260 km/h. Za skuteczne jej wytracanie odpowiada układ hamulcowy firmy Brembo z sześciotłoczkowymi zaciskami na przedniej i czterotłoczkowymi na tylnej osi.

Dzięki specjalnej wersji opon Pilot Sport PS2, opracowanej dla Cadillaca przez firmę Michelin, nawet przy wyjątkowo ostrym traktowaniu auto prowadzi się ponoć jak przyklejone do asfaltu, w czym dodatkowo pomaga system zawieszenia Magnetic Ride Control. Kierowca może jednak w każdej chwili - po wybraniu programu Tour - ze sportowej bestii zmienić auto w komfortowe wozidło. Leniwą, niedzielną przejażdżkę umili zaawansowany system audio firmy Bose i opcjonalny, panoramiczny szyberdach, a planowanie dalszych podróży ułatwi pokaźnych rozmiarów bagażnik. 720 l przy rozłożonych tylnych fotelach i aż 1664 l przy złożonych to wartość, która zawstydzić może niejedno rodzinne auto.

Ceny auta nie są jeszcze znane. Producent zdradził jedynie, że auto zostanie wyprodukowane w limitowanej serii, a pierwsze egzemplarze będzie można kupić pod koniec roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Cadillac CTS-V Coupe - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Cadillac CTS - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA