Corvette z centralnie umieszczonym V6?

Jeszcze nie znamy szczegółów dotyczących następcy aktualnego wydania Chevroleta Corvette, ale GM już uchyla rąbka tajemnicy na temat kolejnej generacji

Aktualne wydanie Chevroleta Corvette (C6) pozostanie w produkcji do 2011 roku, gdy na drogi wyjedzie kolejna generacja (C7). Magazyn "Autoweek" podaje już jednak pierwsze informacje na temat Corvette C8, której premiera nastąpi w 2016 roku.

O ile C7 będzie ewolucją obecnej Corvette , z poprawionymi silnikami V8, prowadzeniem i jakością wykonania oraz bardziej agresywną stylizacją, o tyle C8 ma zasługiwać na miano prawdziwej rewolucji. Model zerwie z dotychczasowym wizerunkiem amerykańskiego coupe, a gdyby nie kryzys w koncernie General Motors, jego premiera nastąpiłaby już za rok. Widlastą ósemkę zastąpi montowana centralnie, doładowana V-szóstka.

Czy to ukłon w stronę ekologów? Jeśli informator "Autoweeka" mówi prawdę, dziwi polityka GM w obliczu sukcesu modelu Camaro , który garściami czerpie ze swoich legendarnych przodków. A co Wy sądzicie na temat odstawienia poczciwych, bulgoczących V8 do muzeum?

Tak się robi silnik do Corvette

Camaro przyjedzie do Europy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Chevrolet Corvette - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.