Audi RS6 dla nielicznych

Limitowane Audi RS6 - brzmi obiecująco. Nie liczcie jednak na przyrost mocy w stosunku  seryjnej wersji

Audi wprowadza do sprzedaży limitowaną serię 500 sztuk modelu RS6. Auto seryjnie wyposażone jest w silnik V10 o mocy 580 KM (650 Nm) - to się nie zmieni. Szkoda, wiemy przecież, że tunerzy bez większego problemu potrafią wykrzesać z niego około 700 KM.

Warto jednak spojrzeć na limitowanego RS6 pod nieco innym kątem. Auto dostępne będzie w dwóch wersjach - RS6 Sport oraz RS6 Exclusive. "Sport" obejmuje skórzane obszycia deski rozdzielczej oraz uwaga... dywaniki z logiem RS6. Nieco lepiej sprawy wyglądają w przypadku drugiej wersji Exclusive. Tutaj producent gwarantuje więcej elementów obszytych skórą , którą połączono z aluminium, włóknem węglowym oraz alkantarą. Dodatkowo w bogatszej wersji można skorzystać z dowolnego koloru nadwozia z palety quattro GmbH.

Niezależnie od zachcianek, auto wyposażone będzie w 20-calowe felgi, karbonowe wstawki pod maska oraz lekko zmodyfikowane zawieszenie. To wszystko za dodatkowe 3250 euro w wersji sport i 8310 euro w wersji Exclusive. Biorąc pod uwagę, że najtańsze RS6 kosztuje w Polsce 484 tys. zł dodatkowe gadżety Audi rozdaje prawie darmo. Z drugiej jednak strony, kilka centymetrów skóry i specjalne dywaniki za 12 tys. zł? Oj, drogo.

Limitowane auta trafią wyłącznie na europejski rynek. Ciekawe ile z nich pojawi się w Polsce.

Marek Sworowski                                                                              Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Audi RS6 ABT Power - test

Downsizing najszybszych Audi i BMW - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Audi RS6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.