Genewa 2010 | Oto Peugeot 508... prawie

Do Genewy Peugeot przywiezie studyjną wersję luksusowej limuzyny. Auto ma być zapowiedzią modelu 508, który do salonów francuskiego producenta trafić może już na początku przyszłego roku

Koncepcyjny "5 by Peugeot " mierzy 4860 mm długości, 1880 mm szerokości i 1420 mm wysokości. Trzeba przyznać, że jak na auto o takich gabarytach, francuska limuzyna prezentuje się całkiem zgrabnie. Wszystko wskazuje na to, że głośno zapowiadana zmiana języka stylistycznego francuskiej marki nie była jedynie czczym gadaniem. Nowoczesne, a przy tym bardzo eleganckie nadwozie studyjnej "piątki" pozbawione jest zbędnych fajerwerków. Nawet nieco "kosmiczne" reflektory wykonane w technologii LED wyglądają całkiem naturalnie. Nie ma też śladu po charakterystycznej - przyjmującej ostatnio absurdalne rozmiary - Peugeotowskiej paszczy. Zamiast niej, poniżej odświeżonego lwa dumnie prezentuje się nowy, proporcjonalny grill. Wisienką na tym smacznym torcie są przykuwające wzrok felgi, szczelnie wypełniające wydatne nadkola. To kolejny, po SR-1 naprawdę udany projekt francuskiej firmy.

Studyjna "piątka" wyposażona jest w dobrze już znany napęd HYbrid4. Składa się on z 163-konnego diesla o pojemności 2 litrów napędzającego koła przednie oraz 37-konnego silnika elektrycznego, odpowiedzialnego za poruszanie kół osi tylnej. Tandem ten tworzy swoisty napęd na cztery koła i na krótkich dystansach pozwala jeździć na samym tylko silniku elektrycznym i zapewnia średnie zużycie paliwa na poziomie 3,8 l/100 km.

Na razie nie wiadomo jeszcze, ile z koncepcyjnego modelu ostanie się do produkcyjnej wersji 508-ki. Jednak poza kilkoma detalami, jak wspomniane już reflektory LED, całkowicie przeszklony dach czy symboliczne lusterka, auto wygląda, jakby mogło w obecnym kształcie trafić do seryjnej produkcji. W gamie Peugeota, nowa limuzyna ma zająć miejsce zarówno modelu 407 , jak i kończącej żywot 607-ki . Jej głównymi rywalami na rynku będą jednak wciąż Ford Mondeo , Opel Insignia czy Citroen C5 . Oficjalna premiera nastąpi podczas salonu samochodowego w Genewie .

Bartosz Sińczuk                                                                            Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot SR-1 w szczegółach - WIDEO

Peugeot 408 - debiut w Chinach - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Peugeot 607 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.