Elektryczna "jedynka" tuż, tuż

BMW wkracza do gry w segmencie aut zasilanych silnikiem elektrycznym. Ładowany z gniazdka Concept ActiveE osiąga "setkę" w 8,5 s, rozpędza się do 145 km/h i na baterii potrafi przejechać 160 km

BMW Concept ActiveE zadebiutuje podczas styczniowego salonu w Detroit, a niedługo potem trafi na próbę do flot wybranych organizacji i firm. Elektryczna "jedynka" to drugi po MINI E samochód stworzony w ramach projektu "project i", promującego ekologiczne technologie przyszłości.

Sercem Concept ActiveE jest synchroniczny silnik elektryczny o mocy 170 koni i maksymalnym momencie 250 Nm. Ukryte pod pokładem akumulatory litowo-jonowe zapewniają 160-kilometrowy zasięg, po czym wymagają 3 godzin ładowania. Co z osiągami? Przyspieszenie od zera do "setki" zajmuje 8,5 s, a prędkość maksymalna wynosi 145 km/h.

BMW waży 1800 kg i mieści czterech pasażerów oraz 200 litrów bagażu. W porównaniu do modelu napędzanego "zwykłym" silnikiem, prototyp otrzymał specjalne felgi z lekkich stopów, opony o niskim oporze toczenia i dodatkowe wskaźniki na desce rozdzielczej, informujące o stanie baterii.

Marcin Sobolewski Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

BMW Z4 Coupe - ZOBACZ TUTAJ

BMW 135i - test - WIDEO

Samochody: BMW 6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.