Autostrady będą na czas, ale...

Powstaną wszystkie autostrady planowane na Euro 2012, choć część może być "czasowo przejezdna" - deklaruje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

- W tym roku wykonaliśmy plan w 300 proc. - chwalił się kilka dni temu na konferencji szef GDDKiA Lech Witecki. Co prawda Dyrekcja wyda tylko 18 mld zł, zamiast 52 mld zł planowanych na 2009 r., ale Witecki przekonywał, że to sukces, bo w czasie kryzysu udaje się wytargować w przetargach ceny niższe od planowanych. - To rekordowe wydatki - mówił. Nie wspomniał, że 1,5 mld zł tegorocznych wydatków poszło na przeterminowane rachunki z zeszłego roku. Z tą poprawką w tym roku GDDKiA wyda faktycznie niewiele więcej niż w 2008 r.

W 2009 r. sieć autostrad w Polsce wydłużyła się z 766 do 837 km, czyli o 71 km. Ale Witecki podkreślał, że GDDKiA rozpisała już przetargi na wszystkie autostrady planowane na mistrzostwa Euro 2012.

Cały artykuł Andrzeja Kublika znajdziecie tutaj .

Bardzo optymistycznie na temat planowanych inwestycji drogowych wyrażał się niedawno, na antenie Radia Tok FM wiceminister infrastruktury, Radosław Stępień. W rozmowie z Anną Laszuk powiedział między innymi:

2010-2011 będą to lata wielkiej budowy, wielkiej mobilizacji sektora wykonawczego, sektora publicznego i oczywiście wielkich wydatków drogowych

Zachęcamy do wysłuchania całego fragmentu audycji, dotyczącego rozbudowy sieci dróg w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe drogi i 28% mniej ofiar - ZOBACZ TUTAJ

Samochody - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.