Genewa 2010 | A1 - odliczanie rozpoczęte

Audi rozpoczyna przedpremierową kampanię dotyczącą najmniejszego modelu, jaki od przyszłego roku znajdziemy w ofercie tej firmy

Audi A1 to kolejna, trzecia już próba wdarcia się marki czterech pierścieni do segmentu B. Poprzedni model, Audi A2 , mimo ciekawej koncepcji, zastosowaniu aluminium do budowy auta i nowatorskich rozwiązań nie podbił serc klientów. W ciągu 5 lat produkcji (2000-2005) powstało zaledwie 176 377 sztuk A2. Konstrukcja A1 będzie oparta o podzespoły Volkswagena Polo , co nie jest nowością. W latach 1974 - 1978 produkowano Audi 50 będące "przebrendowionym" Polo pierwszej generacji. Niestety także pięćdziesiątka nie przekroczyła poziomu 200 tys. zatrzymując się na 180 812 wyprodukowanych sztukach najmniejszego modelu w historii marki .

Audi A1 - design

Przedsmak wyglądu nowego Audi dały nam dwa prototypy. Audi Metroproject Quattro pokazany podczas salonu w Tokio w 2007 roku to trzydrzwiowe coupe, którego charakterystycznym elementem był brak słupka B za przednimi drzwiami. Jednak dużo ciekawsze może się okazać wnętrze tego projektu, które może w niewielkim stopniu odbiegać od wersji produkcyjnej. Drugi był Audi A1 Sportback zaprezentowany w Paryżu w 2008 roku . Był to pięciodrzwiowy hatchback jeszcze bardziej przybliżający nas do premiery A1.

Audi A1 - teaser

A klasa

Mercedesa

to w zasadzie minivan, więc jedynym poważnym konkurentem małego Audi będzie

Mini

One/Mini Cooper. Do walki z modnym Brytyjczykiem A1 dostanie benzynowe jednostki TSI o pojemnościach 1,2 i 1,4 litra. Także Mini Cooper D będzie mał z kim powalczyć. Najbardziej prawdopodobną opcją dla oszczędnych będzie diesel o pojemności 1,6 l.

Oprócz informacji prasowych fani Audi A1 mogą śledzić wiadomości pojawiające się na specjalnie przygotowanych stronach na portalach YouTube , Facebook i Twitter . Pierwsze oficjalne zdjęcia wersji produkcyjnej mają zostać pokazane na początku lutego. Światowa premiera Audi A1 gotowego do produkcji seryjnej nastąpi podczas salonu samochodowego w Genewie (4-14 marca 2010 roku).

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

MINI Cabrio Cooper S - test

Nowe Audi A8 - ZOBACZ JE W PEŁNEJ KRASIE

Samochody: Audi A2 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA