Acura NSX przejechała 658 tys. km

Sportowe samochody nie mają łatwego życia, ale często służą jedynie do okazjonalnej jazdy. Ten egzemplarz NSX'a ma jednak przebieg, którego spodziewać się można raczej po taksówce

W sieci pojawiło się ogłoszenie sprzedaży Acury NSX (amerykański odpowiednik Hondy NSX) z 1991 roku. Cena? Okrągłe 15 tys. dolarów. Właściciel pisze, że sprzęgło wymaga wymiany, ale silnik pracuje bez zarzutu i nie dymi, a karoseria jest w dobrym stanie. Tylko jeden szczegół oferty wprawia w osłupienie - przebieg. Na liczniku widnieje 409 tys. mil, czyli 658 tys. km! Jeśli uwzględnić wiek auta, właściciel przejeżdżał NSX'em średnio 35 tys. km rocznie.

Skusilibyście się na taką ofertę, czy raczej sądzicie, że właściciel będzie miał nie lada problem ze sprzedażą Acury ? Porównywalny egzemplarz z przebiegiem zaledwie 46 tys. mil wyceniono na 27,5 tys. dolarów.

Produkowana w latach 1990-2005 Honda NSX to japońska konkurencja dla Ferrari i Porsche . Sercem auta był 3-litrowy silnik V6 ze zmiennymi fazami rozrządu o mocy 274 koni.

Marcin Sobolewski                                                                                 Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

City - miejska Honda

Honda rządzi w Japonii - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Honda Civic - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.