Gordini, czyli Twingo z paskami

Oto Twingo Gordini RS - pierwszy współczesny model Renault, którego nazwa pochodzi od nazwiska legendarnego francuskiego konstruktora 

Niestety, poza nazwą Twingo Gordini RS niewiele różni się od "zwykłego" RS'a. Białe pasy na granatowym lakierze (Malte Blue) i białe lusterka to główne wyróżniki małego szaleńca. Granatowy - w takim kolorze Twingo Gordini RS prezentuje się na zdjęciach - to nie jedyny lakier dostępny w tym modelu. Klient może zamówić auto jeszcze w kolorze czarnym (Pearlescent Black).

W zależności od koloru nadwozia, polerowane obręcze ze stopów lekkich o średnicy 17 cali mają granatowe lub czarne wykończenie. Aby nieco odróżnić się od posiadaczy wersji RS, można zamontować także pakiet Cup obniżający i utwardzający zawieszenie.

We wnętrzu nie zabrakło emblematów Gordini, które pojawiły się m.in. na gałce zmiany biegów i na obszytych czarną skórą fotelach. Również boczki drzwi zyskają elementy z tego materiału, tym razem granatowe. Kierownica jest dwukolorowa - czarna z granatowymi wstawkami.

Pod maską niestety bez zmian. Napęd stanowi silnik 1.6 16V osiągający 133 KM, więc osiągi pozostaną na poziomie wersji RS. Szkoda, że Renault nie wykorzystało legendy i że Gordini nie będzie mogło zmierzyć się z Abarthem 500 . O historii Renówek sygnowanych przez Gordiniego pisaliśmy kilka dni temu.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Renault Twingo RS - test

Twingo RS w teście - twardy zawodnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Renault Twingo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.