Zień ambasadorem DS3

Maciej Zień zasiądzie za kierownicą specjalnie skonfigurowanego Citroëna DS3. Szkoda jednak, że polski akcent nie trafi do większej liczby DS-trójek

Rośnie grono ambasadorów Citroëna. Jednym z nich będzie Maciej Zień, który zasiądzie za kierownicą pierwszego DS3 w Polsce. Projektant odwiedził Centrum Stylu Citroëna pod Paryżem, gdzie poznał Oliviera Daillance (wcześniej pracującego dla Louis Vuitton), odpowiedzialnego za kolory oraz tkaniny w marce Citroën oraz Christopha Poinlane, który pilotuje projekt DS3 .

Polski projektant mody skonfigurował tam również swój samochód. Detalem, który wyróżni jego egzemplarz, będzie specjalnie zaprojektowany dach oraz elementy dekoracyjne wnętrza stworzone na bazie logo Macieja Zienia. Szkoda jednak, że polski akcent nie trafi do większej liczby DS-trójek .

Nowy model francuskiej firmy ujrzał światło dzienne na tegorocznej wystawie we Frankfurcie. To pierwszy i najmniejszy z serii ekskluzywnych Citroënów. W najmocniejszej wersji między przednimi kołami pracuje 1,6-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o mocy 150 koni.

Marcin Sobolewski, źródło: Citroën

Citroen DS3

Gdańscy studenci pod okiem mistrza - ZOBACZ TUTAJ

Koniec miejskich Francuzów - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Citroen - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.