Nowe modele Porsche

Porsche w ciągu kilku najbliższych lat poważnie odświeży swoje portfolio. Oto kalendarz nowości

2010

Najszybciej, bo już w przyszłym roku będziemy świadkami ekspansji silników V6, w tym również diesli. Producent wiąże ogromne nadzieje z tymi motorami montując je w najnowszej Panamerze . Słabsze V6-ki pozwoliłoby znacznie obniżyć cenę podstawowego modelu. Przypomnijmy, że obecnie najtańszą Panamerę wyceniano na blisko 100 000 euro. Nie liczylibyśmy jednak na wielkie promocje. Z pewnością z dużo większą ciekawością będziemy czekać na inną nowość przyszłego roku, a mianowicie kolejną generację Cayenne'a . Auto wyglądem ma teraz bardziej nawiązywać do sportowej 911 -tki.

2011

Rok 2011 przebiegnie pod znakiem hybryd. Inżynierowie Porsche przygotują dwie ekologiczne nowości. Hybrydowa technologia trafi zarówno do nowego Cayenne'a, jak i Panamery. Ciekawe, że Porsche tak naprawdę już pokazało hybrydę zbudowaną na Cayennie, niemniej jednak władze wstrzymały ten projekt do momentu, kiedy będzie ona całkowicie gotowa. To oznacza, że auto będzie w stanie poruszać się tylko na silniku elektrycznym, a średnie spalanie spadnie o 30 %. Hybrydowa Panamera, podobnie jak jej wersje V6 najprawdopodobniej będzie dostępna tylko z napędem na tylną oś. W 2011 roku premierę będzie miał również nowy Boxter.

2012

Rok 2012. będzie bardzo ważny dla Porsche z powodu wprowadzenia kolejnej generacji 911-ki, która stanowi trzon sprzedaży samochodów Porsche. Bez obaw, nie spodziewajmy się rewolucji stylistycznej. Najwięcej zmian zobaczymy pod karoserią. Kilka miesięcy temu głośno było o pomyśle wprowadzenia czterocylindrowych jednostek do tego modelu. Miejmy nadzieję, że to tylko plotka.

2013

Mówi się, że to właśnie w 2013 może pojawić się mniejsza wersja Cayenne'a, która miałby powstać na bazie Audi Q5. Jak widać Porsche nie zamierza kończyć rozwoju swojej palety modelowej, mimo nieprzychylnych komentarzy fanów tej marki. Na nieco większą łaskawość Porsche może liczyć w przypadku innej nowości, a mianowicie następcy nieobecnego modelu 928. Właśnie takich informacji oczekujemy od władz Porsche.

Marek Sworowski

źródło: www.Autocar.co.uk

Porsche Panamera - test wideo

Sprawdź przejezdność dróg przed podróżą - ZOBACZ TUTAJ

Bezpieczna zima z Goodyear - KONKURS

Samochody: Porsche 911 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.