Kolejny kawałek autostrady oddany

Tym razem chodzi o 20-kilometrowy odcinek A4 z Krakowa do Szarowa. Chociaż nie obyło się bez zastrzeżeń, pierwsi kierowcy mogli nim przejechać już wczoraj wieczorem

Pierwotnie, odcinek ten miał być gotowy jeszcze w kwietniu. W związku z zastrzeżeniami wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, który nie chciał wydać zgody na użytkowanie trasy z powodu wielu usterek, istniała obawa, że także wczorajsze otwarcie będzie aktem czysto kurtuazyjnym. Wszystko jednak zakończyło się szczęśliwie, a w uroczystym oddaniu do użytku wziął udział m.in. minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Jak jednak poinformowała rzeczniczka wojewody małopolskiego Małgorzata Woźniak, decyzja o otwarciu odcinka dla ruchu jest decyzją warunkową. Inwestor musi jeszcze m.in. uzupełnić nawierzchnię na drogach awaryjnych, poprawić ogrodzenie i instalację odwadniającą oraz umocnić niektóre skarpy i nasypy. Na część z tych zadań ma czas do końca roku, na pozostałe do czerwca 2010 r.

Budowa 20-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Krakowem i Szarowem, stanowiącej pierwszy fragment autostrady Kraków - Tarnów, rozpoczęła się w kwietniu 2007 r. Jego wykonawcą jest hiszpańsko-polskie konsorcjum Dragados SA oraz Polimex-Mostostal SA. Wartość inwestycji to blisko 840 mln. złotych.

Bartosz Sińczuk Źródło: GDDKiA

ZOBACZ TAKŻE:

Zwolnienia w GDDKiA - ZOBACZ TUTAJ

Honda Insight 1.3 IMA - test wideo

Sprawdź przejezdność dróg przed podróżą - ZOBACZ TUTAJ

Jak bezpiecznie jeździć w zimie? - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Fiat Panda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.