Uśmiechnięta Mazda 2

W Tajlandii rusza produkcja małej Mazdy i to w odświeżonej wersji. Nowy zderzak z "uśmiechniętym" wlotem powietrza upodabnia "dwójkę" do większych sióstr

Fabryka w Tajlandii należy do Mazdy i amerykańskiego oddziału Forda i może produkować do 100 tys. aut rocznie. Równolegle z "dwójką" będzie tam wytwarzany Ford Fiesta . Mazda planuje dwukrotnie zwiększyć sprzedaż samochodów w Azji Południowo-Wschodniej. W ubiegłym roku Japończycy sprzedali tam 20 tysięcy samochodów i liczą, że w 2010 r. samych "dwójek" wyjedzie z salonów 20 tysięcy. Do tej pory Mazda 2 nie była obecna na rynkach Tajlandii, Indonezji, Filipin i Malezji.

Uruchomienie produkcji stało się okazją do prezentacji odświeżonej wersji auta. Nowy zderzak z "uśmiechniętym", pięciokątnym wlotem powietrza upodabnia "dwójkę" do większych sióstr. Najprawdopodobniej produkowana od dwóch lat Mazda 2 trafi po zmianach także na rynek europejski i pokaże się w nowej odsłonie na najbliższych targach w Tokio. Na swoim koncie ma tytuł Światowego Samochodu Roku 2008. W Polsce pod maskę małej Mazdy trafia benzynowy silnik 1.3 o mocy 75 lub 86 koni i 103-konny motor 1.5.

Marcin Sobolewski

Mazda 3 - uśmiechnięta

Urodzinowa MX-5 bez tajemnic - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mazda 2 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.