Ford Super Duty - narodziny lidera

Ford zaprezentował właśnie nową serię Super Duty. Ogromne silniki, sztywna przednia oś i ogromne możliwości holownicze, to podstawowe cechy ciężarowych pickupów do zadań specjalnych

Pickupy w Stanach są kompaktowe, pełnowymiarowe i... jeszcze większe. Ford właśnie przedstawił najnowsze wcielenie tego ostatniego gatunku.

Super Duty jest skazany na sukces. Jak to możliwe? Ford ma na to zawsze niezmienną metodę. Jego ciężarówki zawsze są najoszczędniejsze, mają największy uciąg i oferują niezliczoną ilość wersji i kombinacji. Musiałby stać się cud aby pickupy GM , czy Dodge'a zdołały zagrozić jego rynkowej pozycji.

Zapomnijcie o downsizingu. Pod maską może pracować całkiem nowy diesel V8 Power Stroke o pojemności  6,7 l, lub benzynowy V8 o skromniejszej pojemności 6,2 l. Nowa jest także sześciobiegowa automatyczna skrzynia TorqShift z możliwością ręcznej zmiany biegów zapewniająca, jak twierdzi producent, wygodę porównywalną z konwencjonalną ręczną przekładnią. 

W trakcie jazdy, kierowca ma do dyspozycji m.in. Hill Start Assist, Hill Descent Control, Trailer Sway Control, Trailer Brake Control i AdvanceTrac zawierający Roll Stability Control. Wszystko po to, by ciągnięcie przyczepy, czy operowanie w terenie było łatwe i bezpieczne .

Marcin Lewandowski

Dodge RAM - konkurencja spod znaku barana - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford F250 - ogłoszenia Samochody: Ford F350 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.