Frankfurt 2009 | Zmiany w Santa Fe

Mimo, że wygląda niemal tak samo jak dotąd, kryje w sobie istotne zmiany. Hyundai Santa Fe w nowej odsłonie zadebiutuje we Frankfurcie

Różnice w wyglądzie są subtelne i ograniczają się do kilku nielicznych elementów. Należy do nich przedni zderzak z nowymi lampami przeciwmgielnymi i zmodyfikowanym grillem. Z tyłu pojawiła się inna kolorystyka lamp zespolonych. Wewnątrz podobnie, dodano nowy system nawigacji zintegrowany z kamerą cofania. Na tym koniec widocznych zmian, resztę można poczuć podczas jazdy.

Dotychczasowy silnik diesla 2.2 CRDi osiągający 155 KM doczekał się zmodyfikowanej wersji osiągającej znacznie lepiej brzmiące 197 KM, co zdecydowanie podniosło osiągi Hyundaia . Mocniejsza odmiana przyspiesza do setki w 9,5 s, czyli o ponad dwie sekundy szybciej, niż słabsza wersja. Prędkość maksymalna ma wynosić 190 km/h.

Drugą nowością jaka zagości pod maską Santa Fe jest nowa podstawowa jednostka benzynowa o czterech cylindrach. Z pojemności 2,4 l osiąga 174 KM, co pozwala na sprint do setki w 10,7 s i osiągnięcie prędkości 190 km/h. Średnie spalanie ma wynieść 8,5 l/100km.

Debiut nowych wersji silnikowych nastąpi podczas salonu samochodowego we Frankfurcie . W europejskich salonach nowa Santa Fe będzie się sukcesywnie pojawiać jeszcze przed końcem tego roku.

Marcin Lewandowski

Hyundai i20 - crash test

Hyundai ix35 zadebiutuje we Frankfurcie - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Poradnik: samochodem po Europie - WIĘCEJ TUTAJ

Samochody: Hyundai Santa Fe - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.