Frankfurt 2009 | Co z najmocniejszym Golfem?

Nie jest tajemnicą, że Volkswagen pracuje nad następcą Golfa R32, mocniejszym odpowiednikiem 210-konnego Golfa GTI. Jeśli wierzyć spekulacjom, premiera nowej wersji R już za kilka dni we Frankfurcie

Zgodnie z filozofią downsizingu, nowy Golf R otrzyma turbodoładowany silnik 2-litrowy o mocy około 270-280 koni, znany już ze Scirocco R. Golfa R32 - najmocniejsze wydanie piątej generacji - napędzał 250-konny silnik 3.2 V6.

Nie wiadomo, czy tak jak poprzedni Golf R32, nowa wersja R otrzyma napęd na cztery koła, czy tak jak w słabszej GTI moc powędruje tylko do kół przedniej osi. Zaprezentowane wcześniej Scirocco R pozostało przednionapędowe, co pozytywnie wpłynęło na jego cenę. Z 2-litrowym TSI o mocy 265 koni i skrzynią DSG przyspiesza do "setki" w ciągu 6,4 s.

Topowy Golf otrzyma nowy zestaw ospojlerowania, podobny do tego w Scirocco R. Końcówki układu wydechowego powędrują na środek zderzaka, a przednie i tylne lampy otrzymają ciemne wkłady. Wersja R zadebiutuje w cenniku w wersji 3- i 5-drzwiowej. Kolejne szczegóły już niebawem w naszym przewodniku po salonie samochodowym we Frankfurcie .

Marcin Sobolewski

VW Golf TSI - test wideo

Ofiary premii ekologicznej - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Volkswagen Polo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.