Frankfurt 2009 | Citroen DS Revolte - czwarty z trójki

Wczoraj pokazaliśmy Wam niewyraźne zdjęcie koncepcyjnego Citroena. Wydawało się, że to zapowiedź nowego C2, tymczasem okazuje się, że auto nazywa się DS Revolte. Czy Citroen planuje więc wprowadzenie czwartego DS-a?

Kiedy Citroen po raz pierwszy poinformował o wskrzeszeniu oznaczenia DS, mowa była o trzech modelach aut, które miałyby pomóc Francuzom w zbliżeniu się do segmentu premium. Jako pierwsze pokazane zostało DS3 - najmniejszy reprezentant nowej rodziny. Następne w kolejności miały być DS4 i DS5, bazujące odpowiednio na modelach C4 i C5 .

Wszystko wskazuje na to, że Citroen wprowadzi jeszcze jedno auto, nieco mniejsze od DS3. Chyba że DS Revolte to po prostu oznaczenie prototypu, użyte tylko po to by zwiększyć zainteresowanie, a auto, gdy trafi do produkcji, zostanie nazwane po prostu C2 . Jedno jest pewne - jakiej nazwy nie otrzyma, wersja produkcyjna na pewno nie będzie wyglądać jak to, co widzimy na zdjęciach. Być może linia i ogólny zarys samochodu pozostaną bez większych zmian - odwołanie do legendarnego 2CV to słuszny pomysł, ale już na pierwszy rzut oka widać, że ten samochód jest po prostu zbyt futurystyczny. Co zostanie z tego projektu? Dowiemy się zapewne w przyszłym roku. 

Jan Kopacz

Citroen DS3 Żegnajcie francuskie limuzyny - ZOBACZ TUTAJ Weź udział w konkursie - wygraj wakacyjne gadżety

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.