Honda Accord Crosstour

Honda zaprezentowała pierwsze zdjęcia swojego najnowszego crossovera przeznaczonego na rynek amerykański

Honda Accord Crosstour wygląda dość osobliwie, ale przy siostrzanej Acurze ZDX można ją uznać za prawdziwą ślicznotkę. Grill wygląda jakby był wykonany w innej skali, całe auto jest napompowane i ciężkie z wyglądu. Nadanie mu nazwy Accord było dobrym posunięciem marketingowym i może zachęcić klientów pozornie niezainteresowanych tym segmentem. Starszym klientom może przypominać nieco, zwłaszcza w tylnej części nadwozia, stare Accordy hatchback z pierwszej połowy lat osiemdziesiątych, ale czy stylistom rzeczywiście o to chodziło?

Honda z pewnością nie zamierza nawiązywać walki z BMW X6 , ale nie uniknie porównań do SsangYonga Actyon , który zasłużył na miano jednego z najgorszych projektów w klasie SUV . W porównaniu do koreańskiego auta Honda wypada nawet nieźle.

Accord Crosstour to z jednej strony większa, uterenowiona odmiana sedana o tej samej nazwie, z drugiej jest alternatywną propozycją wobec konwencjonalnych SUV-ów z nadwoziem typu kombi . Najbliższą konkurencją będą Nissan Murano i Mazda CX-9 .

Brak oficjalnych informacji o źródle napędu, ale można domniemywać, i to z dużą dozą prawdopodobieństwa, że pod maską znajdzie się sześciocylindrowy silnik 3,7 l o mocy około 300 KM.

Marcin Lewandowski

Nie pozwólmy dzieciom ginąć!

Lifting Hondy CR-V - ZOBACZ WIĘCEJ

Poradnik: samochodem po Europie - WIĘCEJ TUTAJ

Samochody: Honda Accord - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA