Frankfurt 2009 | Nowa Sonata bez tajemnic

Hyundai, podobnie jak w przypadku ix35, wytwarza wokół nowej Sonaty atmosferę tajemincy i publikuje szkice z desek kreślarskich. Tymczasem do sieci wyciekły zdjęcia egzemplarza produkcyjnego

Po 4 latach produkcji i jednym liftingu obecna Sonata odchodzi na emeryturę. Specjaliści od marketingu z Hyundaia próbują wytworzyć wokół premiery następcy atmosferę tajemnicy, publikując dwa szkice z desek kreślarskich. Na nic ten zabieg, bo kilka godzin wcześniej do sieci wyciekły zdjęcia egzemplarzy produkcyjnych.

Sonata to kolejny po ix35 model prezentujący zupełnie nową linię stylistyczną Hyundaia. Przednia część nadwozia przypomina obecne modele Mazdy i Toyoty, a linia boczna z opadającym dachem przywodzi na myśl 4-drzwiowe sedany udające coupe, na przykład Volkswagena Passata CC. Czy Hyundai ma ambicje namieszać w klasie średniej dzięki designowi nadwozia? Przekonamy się już 10 września podczas oficjalnej premiery.

Plotki mówią, że w Europie nowy model może wyrzec się nazwy poprzednika i przyjać zgodnie z aktualnym trendem nazwę i40. Poza benzynowymi silnikami (4-cylindrowy i V6) w Europie do oferty dołączy 2-litrowy turbodiesel. Nowa Sonata pojawi się w salonach po obu stronach Atlantyku w pierwszej połowie 2010 roku.

Marcin Sobolewski, źródła zdjęć: Bobaedream, Jalopnik, Hyundai Blog

Opel Insignia

Koreańczyk wyprzedził Jankesa - ZOBACZ TUTAJ

Wygraj wakacyjne gadżety - konkurs - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Hyundai Sonata - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.