Hyundai ix35 - pierwsze zdjęcia

Hyundai pokazał właśnie swojego najnowszego kompatowego SUV-a. Na rodzimym rynku, gdzie już można go zamawiać, przyjmie nazwę Tucson ix, ale do europejskich salonów trafi już jako ix35. Oficjalna premiera oczywiście we Frankfurcie

Hyundai zainwestował w stworzenie nowego crossovera trzy lata pracy i ponad 150 mln euro. Warto dodać, że wszystkie prace przebiegały w europejskim centrum projektowym - to nie pozostawia wątpliwości, że koreańskiej marce zależy najbardziej na pozyskaniu klientów właśnie na Starym Kontynencie. Taka strategia już od lat sprawdza się bardzo dobrze, czego najlepszym dowodem jest bardzo popularna i rzeczywiście udana stylistycznie Kia cee'd .

Wraz z pokazaniem pierwszego zdjęcia, Hyundai nie podał niestety wielu informacji na temat wyposażenia i cen. Wiemy tylko, że auto będzie można na pewno kupić z jednym z dwóch silników o pojemności 2,0 l. Jednym z nich będzie diesel o mocy 184 KM. Napęd, zależnie od wersji może być przekazywany na jedną lub obie osie. Słabszą jednostką będzie silnik benzynowy o mocy 166 KM. Dostępny będzie tylko z napędem na przednie koła. Obie wersje zostaną wyposażone w 6-biegowe skrzynie biegów. Być może w późniejszym okresie w ofercie pojawi się jeszcze jeden silnik - benzynowe 1,6 turbo o mocy ok. 170 KM. 

Jan Kopacz

ZOBACZ TAKŻE:

Mini Coupe Concept Samochody: Hyundai Tucson - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.