Koncepcyjny pikap od Fiata

Nie, po mariażu Fiata z Chryslerem Włosi nie przejęli szuflady z projektami samochodów użytkowych. Autorem koncepcyjnego Sentiero jest młody designer Dragos Prodan

Dragos Prodan ukończył w 2009 roku projektowanie przemysłowe na rumuńskim uniwersytecie imienia George'a Enescu. Jednym z jego projektów jest właśnie Fiat Sentiero. To kompaktowy pikap, przeznaczony do sprzedaży w Europie.

Agresywne przetłoczenia karoserii i cechy użytkowe to wyróżniki, które mają skusić osoby prowadzące aktywny tryb życia. Problem z miejscem parkingowym w zatłoczonym mieście? Z tyłu zmieszczą się dwa skutery, a w kabinie przewidziano nawet miejsce na łóżko. Prodan zasugerował również źródło napędu dla nowego Fiata. Pod maską powinien znaleźć się 3-litrowy turbodiesel o mocy około 250 koni, przekazywanej na wszystkie koła.

Jak mówi sam designer, Sentiero podąża za stylizacją obecnych modeli Fiata i włoskim stylem projektowania samochodów. Mógłby zostać następcą Strady . Czy nie przypomina Wam jednak... resoraka Hot Wheels?

Grande Punto 1.6 Multijet

Fiat Strada Cabine Dupla - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Dostawcze: Fiat - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.