Fiat Mobi Drive | 3 cylindry nie dla Europy

W Sao Paulo rozpoczął się właśnie Salon Samochodowy. Większość prezentowanych w Brazylii aut będzie sprzedawana tylko w Ameryce Południowej. A szkoda

Do napędzania malucha oddelegowano nowy silnik Firefly. Ma litr pojemności i trzy cylindry. Moc to 77 KM, a maksymalny moment obrotowy 105 Nm. Fiat zapowiada, że nowy silnik będzie "cichszy, wydajniejszy i bardziej oszczędny". Silnik może pracować na etanolu.

Mobi Drive otrzyma także elektryczne wspomaganie układu kierowniczego.

Mimo że w Ameryce Południowej samochody sprzedaje przede wszystkim jak najniższą ceną, to Mobi będzie miał do zaoferowania całkiem bogate wyposażenie. To m.in. dotykowy ekran LCD, elektryczne szyby, łączność Bluetooth, czujniki parkowania, światła przeciwmgielne oraz port USB. Manewrowanie w mieście ułatwi tryb City.

Fiat nie będzie zwlekał z premierą nowego modelu. W Brazylii jego sprzedaż ruszy jeszcze w tym miesiącu, a na innych południowoamerykańskich rynkach Mobi Drive powinien pojawić się w salonach przed końcem roku. Fiat nie zająknął się słowem o sprzedaży Mobi Drive poza Ameryką Południową. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.