Infiniti M - pierwsze zdjęcia

Infiniti pokazało pierwsze zdjęcia najnowszego modelu M, który trafi także do Europy. Ciekawostką będzie montowany pod jego maską sześciocylindrowy turbodiesel.

Infiniti M był dotychczas projektowany stricte pod amerykański rynek. Pierwsza generacja stanowiła uzupełnienie gamy, gdy marka Infiniti w 1990 roku rozpoczęła bój o klienta topowym modelem Q. Druga seria z 2003 roku, bazująca na Nissanie Gloria, była próbą dotarcia do ludzi o konserwatywnych poglądach na stylistykę samochodową. Trzecia generacja z 2006 roku (bazująca na Nissanie Fuga) to już wizja konkurencji dla Mercedesa E , BMW 5 , czy Audi A6 . Pomocny w tym miał być topowy silnik V8 (M45).

Nowa generacja Infiniti M idzie tym tropem. Podstawowa jednostka 3.5 V6 zostanie zastąpiona nowszą 3.7 V6 (M37) znaną już choćby z Nissana 370Z . Topowy silnik V8 zamiast dotychczasowych 4,5 litra będzie miał pojemność 5,6 l. i moc około 400 KM (M56). Wraz z ekspansją marki na rynki europejskie, także model M trafi do naszych salonów. Nie jest pewne, czy M będzie u nas dostępny z silnikiem V8, ale za to miłośnicy eko-luksusu będą mogli nabyć tę limuzynę z silnikiem diesla . Pod maską znajdzie się francuski motor V6 dCi o mocy 235 KM produkcji Renault , znany m.in. z Laguny .

W USA sprzedaż rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku. Jeszcze nie wiadomo kiedy nastąpi europejska premiera tego auta.

Marcin Lewandowski

Audi A6 - test wideo

Jakich samochodów nie kupisz w Polsce? ZOBACZ TUTAJ

Konkurs: samochodem po Europie - WIĘCEJ TUTAJ

Samochody: Infiniti - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA