Świeże rendery następcy Opirusa

Nowa luksusowa limuzyna Kii nosi roboczą nazwę VG i pod koniec roku zastąpi stylistycznie toporny model Opirus. Na wypadek gdybyśmy zapomnieli o tej premierze, producent przedstawił dziś kilka nowych, oficjalnych renderów auta

O modelu VG pisaliśmy jeszcze w marcu, kiedy to w sieci pojawiła się jego pierwsza, pojedyncza ilustracja. Na początku kwietnia samochód można było oglądać podczas salonu samochodowego w Seulu, w skórze koncepcyjnego KND-5. Trzeba przyznać, że auto widoczne na dzisiejszych renderach wygląda znacznie lepiej, niż siermiężna podróbka Mercedesa W210 (znana jako Opirus ), którą VG niebawem zastąpi.

Dla przypomnienia, nowa Kia zbudowana jest na platformie Hyundaia Grandeur . W chwili obecnej wiadomo, że klient będzie mógł wybrać spośród dwóch dostępnych silników. Podstawowym ma być 200-konny, czterocylindrowy benzynowiec o pojemności 2,4 l, a jego mocniejszą alternatywą 3,5-litrowe V6 o mocy 277 KM.

Na rodzimym rynku produkcyjna wersja Kii VG zadebiutuje w listopadzie. Niedługo potem auto trafić ma do koerańskich salonów. Do Stanów Zjednoczonych zawita natomiast na początku przyszłego roku.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Kia Cerato Koup

Odświeżony cee'd - pierwsze zdjęcie - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem przez Europę - Poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Kia Opirus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.