IS-F: pościgowy potwór z silnikiem V8

Na brytyjskich drogach pojawił się radiowóz napędzany potężnym silnikiem V8. Nie jest to ani Vauxhall, ani Jaguar - to Lexus, który będzie musiał udowodnić, że nadaje się do tej pracy

Nie tylko Amerykanie kochają się w silnikach V8. Brytyjska policja od momentu wprowadzenia do produkcji przez Rovera pierwszego "taniego" V8 na wyspach, chętnie używa aut wyposażonych w takie silniki. Najpierw były Rovery P6 V8, następnie 3500 (SD1). Później "honoru" broniły terenowe Range Rovery .

Dzisiaj flota brytyjskich radiowozów to w dużej mierze Vauxhalle : Astry i Vectry , ostatnio także Insignie . Naturalnym krokiem policjantów poszukujących auta z silnikiem V8 byłby więc zakup Vauhalla VXR8 , którego ceny zaczynają się od 35 272 funtów. Niestety obecnie wybór nie jest podejmowany jedynie według kryterium kosztów zakupu. Pod uwagę brane są także inne czynniki, a na ostateczną decyzję mają wpływ opinie szefa floty, dyrektora finansowego i speca oceniającego zachowanie się aut na drodze.

Jedną z firm, które rywalizują o kontrakt na dostawę aut "patrolowo-pościgowych" jest Lexus , luksusowy oddział Toyoty . Najnowszy pocisk tej firmy, Lexus IS -F (więcej o tym aucie znajdziesz tutaj ), którego katalogowa cena to minimum 45 444 funtów, wyposażony w sprzęt policyjny wart kolejne 30 tys. funtów, będzie testowany przez 12 miesięcy równolegle z innymi autami o piorunujących osiągach. O tym, jakie auto wygra tę rywalizację przekonamy się za około rok.

Marcin Lewandowski

Andy Mancin w 25-metrowym locie

Mitsubishi i Volvo - radiowozy brytyjskiej policji - ZOBACZ KONIECZNIE

Konkurs: samochodem na wakacje - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Lexus IS - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA