Nowa "szóstka" z Rumunii?

BMW S.X. Concept to kolejna - po Lamborghini Insecta - wizja spod ręki rumuńskiego designera, Iuliana Bumbu. Daleko od Bangle'a, ale nie za blisko Astona?

Po Lamborghini Insecta Iulian Bumbu postanowił stworzyć własną wizję coupe spod znaku BMW . Inspiracją dla S.X Concept miały być ostatnie, dyskusyjne modele bawarskiej marki - X6 i 5 GT.

Bumbu widzi w swoim projekcie następcę obecnej "szóstki". Agresywne linie przodu przypominają prototypowe BMW CS Concept, ale bok i tył samochodu nawiązują raczej do Fiskera Karma i Astona Martina One-77. Nie ma za to śladu po charakterystycznej dla BMW 6 i poprzedniej "siódemki" tylnej klapie, swoistego autografu Charlesa Bangle'a. Może warto za wzór przyjąć pierwszą generację serii 6 (E24)?

Designer wybrał z palety BMW silnik, który widziałby pod maską S.X Concept. Wybór padł na 555-konne, turbodoładowane V8 o pojemności 4,4 litra, montowane obecnie w X5 M.

Iulian Bumbu pochodzi z Rumunii. Jest absolwentem wzornictwa przemysłowego na włoskiej Scuola Politecnica di Design i ma za sobą 3-miesięczne praktyki w centrum stylistycznym Alfy Romeo .

Marcin Sobolewski

BMW Z4 Coupe - ZOBACZ TUTAJ

BMW 135i - test - WIDEO

Wygrywaj wakacyjne gadżety - Konkurs - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW 6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.