Audi R8 we wstecznym lusterku

Są auta, które tylko wyglądają na szybkie. Są też takie, których właściciel za wszelką cenę próbuje ukryć drzemiący pod maską potencjał. Jak jest w tym przypadku? Cóż, jego osiągi są równie ekstremalne co wygląd

Choć większości z Was trudno będzie w to uwierzyć, samochód przedstawiony na ilustracjach ma naprawdę trafić do produkcji. Niech nie zwiedzie Was jego nieco przysadzista, terenowa sylwetka. Auto dysponuje ośmiocylindrowym silnikiem o pojemności 7l. Moc 600 KM oraz maksymalny moment obrotowy 748 Nm w połączeniu z napędem na cztery koła potrafią katapultować je do setki w czasie zaledwie 3,8 sek. To o 0,1 sek. krócej niż Audi R8 z nowym silnikiem V10 i tylko o 0,2 wolniej niż Ferrari F430 . O ile widok włoskiego "bolidu" zrywającego asfalt nie powinien nikogo dziwić, w przypadku tego dziwnego, kanciastego stwora może być niemałym zaskoczeniem.

Dla kogo firma Fornasari stworzyła ten samochód? To dobre pytanie. Jak widać na ilustracjach, Racing Buggy jest całkiem sporym autem. Długość 5,20 m, szerokość 2,15 m oraz wysokość równa 1,85m teoretycznie stawiają go w jednym rzędzie z takimi samochodami, jak największy SUV od Audi - Q7 , Mercedes GL czy Porsche Cayenne . Pomijając fakt, że w przeciwieństwie do ekscentrycznego włoskiego projektu są to auta produkowane seryjnie, wszystkie cztery łączy grubość portfela ewentualnego nabywcy. Sugerowana cena Buggy'ego wynosi 112 000 euro (ok. 510 000 zł). W tej konkurencji, z przytoczonej trójki "rywali", pokonać go może jedynie najdroższa wersja Audi.

Czy Racing Buggy ma zatem szansę dobrze się sprzedawać? To zależy między innymi od tego, jak dużo jego egzemplarzy producent zamierza zbudować. Jeśli będzie to odpowiednio krótka seria, być może tak. Skoro swoich entuzjastów znajdują nawet takie auta, jak Bertone Mantide ... Za niemieckimi "konkurentami" stoją długoletnie doświadczenie w budowie aut oraz renoma, czyli dwie istotne rzeczy, których włoskiej firmie nieco jednak brakuje.

Bartosz Sińczuk

Nowe wcielenie "świętego" Volvo - ZOBACZ TUTAJ

MINI - najlepszy przyjaciel surfera - WIDEO

Samochody: Audi Q7 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.