A5 Sportback - wiemy więcej

W najbliższych latach Audi planuje wprowadzić do produkcji szereg nowych modeli. Jednym z nich będzie A5 w nowej wersji nadwozia - Sportback. Producent przedstawił właśnie pierwsze szczegóły dotyczące auta

Mniejszy brat entuzjastycznie przyjętego, koncepcyjnego Audi Sportback już jesienią zawitać ma do salonów Audi . Według producenta, auto to łączyć będzie elegancję oraz drapieżność coupe , komfort charakterystyczny dla limuzyny oraz praktyczność wersji kombi. Przynajmniej ostatni z postulatów został chyba wystosowany nieco na wyrost.

Mimo, że sufit znajduje się 36 mm niżej niż w przypadku A4 w wersji sedan, a linia dachu zaczyna opadać znacznie wcześniej, Audi zapewnia, że wnętrze Sportbacka oferuje porównywalną ilość miejsca. I to zarówno jeśli chodzi o przestrzeń na nogi, jak i nad głowami pasażerów. W osiągnięciu tego pierwszego celu miało zapewne pomóc, raczej jednak symboliczne, zwiększenie rozstawu osi. Wynosi on teraz 2810 mm, w porównaniu do 2751 mm w A5 Coupe. Bagażnik z kolei ma pojemność 480l, czyli tyle samo ile oferuje A4 w wersji sedan. Do 980l można go powiększyć, składając tylną kanapę.

Audi A5 SportbackAudi A5 Sportback Audi

Do wyboru klient będzie miał dwa silniki benzynowe oraz trzy wysokoprężne. Do pierwszej kategorii należą 2-litrowy TFSI o mocy 211 KM oraz 350 Nm oraz 265-konne V6 o pojemności 3,2l. Dla zwolenników turbodiesli Audi przewidziało, między innymi silnik 2-litrowy o mocy 170 KM oraz 190-konne 2,7 TDI. Najmocniejszym wariantem będzie 3-litrowe V6 oferujące 240 KM oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wszystkie silniki wysokoprężne wyposażono w system wtrysku bezpośredniego common-rail oraz filtr cząstek stałych.

A5 Sportback do salonów trafi zapewne tuż po oficjalnej premierze, która odbędzie się podczas wrześniowych targów samochodowych we Frankfurcie. W Europie, za podstawową wersję z 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym trzeba będzie zapłacić 36 050 euro. Jednak Audi zapowiedziało już, że w połowie przyszłego roku pojawić ma się jeszcze tańsza alternatywa.

Bartosz Sińczuk

Audi chce zrzucić kilogramy - ZOBACZ TUTAJ

Audi Allroad Quattro w swoim żywiole - WIDEO

Samochody: Audi A5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.