Hamilton w Goodwood

Wyobraźcie sobie kogoś, kto co roku dostaje nowego, megaszybkiego Mercedesa, a podczas festiwalu szybkości w Goodwood chce wystąpić w 21-letniej Hondzie! Tym kimś jest Lewis Hamilton, jedna z kilkudziesięciu gwiazd tegorocznej imprezy

Obecny Mercedes to bolid MP4-23, natomiast wspomniana Honda to MP4/4 turbo z 1988 roku. Czynnikiem łączącym jest nazwa teamu McLaren , w której barwach jeździ aktualny mistrz świata, Lewis Hamilton .

McLaren Marlboro Honda MP4/4 turbo to nie byle wyścigówka, ale bolid Ayrtona Senny, trzykrotnego mistrza F1 , którym Lewis fascynował się w dzieciństwie. W 1988 roku Senna był drugim kierowcą teamu (pierwszym był Alan Prost) i po raz pierwszy wygrał mistrzostwa świata.

Dla uczczenia pamięci znakomitego brazylijskiego kierowcy F1, Lewis Hamilton, jego wieloletni fan, odbędzie jazdę bolidem McLaren Honda podczas pokazu Hillclimb odbywającego się w ramach Festiwalu Prędkości w Goodwood. Dla porównania wystąpi także w swoim dobrze znanym McLarenie Mercedes MP4-23, który w zeszłym roku pomógł mu zdobyć pierwsze w jego karierze mistrzostwo.

Goodwood Speed Festival to święto fanów sportów motorowych. Ta typowo angielska impreza odbywa się na prywatnym torze wyścigowym zbudowanym na terenie posiadłości lorda Charlesa Marcha, niedaleko miasteczka Chichester. Goodwood Speed Festival to najbardziej prestiżowa impreza na świecie poświęcona historii sportów motorowych. Pierwszy festiwal odbył się w 1993 r., a obecnie przyjeżdża ok. 160 tys. osób, by zobaczyć z bliska sławne samochody sportowe świata. W tym roku oprócz wspomnianych bolidów F1 i całej masy supersamochodów będzie można podziwiać "srebrne strzały" Mercedesa z lat trzydziestych i konkurencyjne pociski Auto Union w ramach obchodów 100-lecia firmy Audi . Nie zabraknie też sław, wśród których będą m.in. Sebastian Loeb, Jenson Button, Walter Rohl, Bjorn Waldegaard, Stig Blomqvist, Sir Stirling Moss, Jackie Stewart, David Coulthard, Damon Hill, Jacky Ickx, Obecność takich sław czyni tę imprezę wyjątkową i niepowtarzalną.

Goodwood Speed Festival odbędzie się w weekend od 3 do 5 lipca tego roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ portret Hamiltona malowany olejem silnikowym

Climb Dance - WIDEO

Samochody: Mercedes SL - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.