Nadjeżdżają małe kabriolety

Produkowany w Słowenii Renault Twingo CC ma być najtańszym kabrioletem na rynku. W ślady Francuzów poszli inni i niedługo możemy być świadkami premier tanich kabrioletów

Zmniejszenie się sprzedaży samochodów spowodowało, że niektóre firmy dostrzegły kolejną niszę na rynku. Są to małe i do tego tanie kabriolety . W internecie pojawił się render Mazdy 2 w wersji bez dachu. Pod maską mogłyby znaleźć się silniki 1.3 i 1.5. Ten całkiem udany maluch mógłby doskonale sprawdzić się w roli auta rekreacyjnego. W dodatku musiałby być tańszy od konkurencji, aby nie zagrozić sprzedaży MX-5 .

Właśnie z myślą o rynkach wschodzących Renault przygotowuje tanie dwuosobowe cabrio oparte o podzespoły najnowszego modelu Twingo . Patrząc na zdjęcia szpiegowskie widać, że niewiele odbiega od konceptu. Auto będzie miało nadwozie przypominające targę, ale dach będzie składany podobnie, jak to miało miejsce w Ferrari 575 M Superamerica.

Cena najtańszego kabrioletu Renault może być atrakcyjna. W Wielkiej Brytanii szacowana jest na 12 tys. funtów. Dla porównania ceny Tigry zaczynają się od 15 tys. funtów, a w Polsce od 71,5 tys. zł. Można się więc spodziewać, że i u nas różnica w cenie będzie podobna, co oznaczałoby około 55 tys. za wersję podstawową Twingo CC.

Marcin Lewandowski

Eos White Night: moda na kontrasty - ZOBACZ TUTAJ

Peugeot 308 CC - TEST WIDEO

Samochody: Ford Streetka - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.