Poznaniacy w rytmie Eco

Jak zaoszczędzić do 20 proc. paliwa? Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza dla swoich mieszkańców kursy szkoleniowe w zakresie Eco Drivingu

W ramach projektu " Eco Driving bezpiecznego Poznania" Urząd Miasta organizuje serię szkoleń doskonalących technikę bezpiecznej i ekologicznej jazdy samochodem. Szkolenia realizowane są przez Szkołę Auto Skody, której instruktorzy od czerwca do listopada będą uczyć ekologicznej i bezpiecznej jazdy. Co zrobić by wziąć udział w szkoleniu? Wystarczy być stale lub czasowo zameldowanym w Poznaniu, posiadać prawo jazdy kat. B, przekazać datek na rzecz Ochrony Środowiska oraz zarezerwować sobie około 5 godzin.

Instruktorzy Szkoły Auto posiadają kilkuletnie doświadczenie w szkoleniu z zakresu Eco Drivingu, dlatego z pewnością zachęcą poznaniaków do efektywnego korzystania z samochodu i spróbowania jazdy w stylu Eco - mówi Marcin Weksej ze Skoda Auto Polska.

Jak spowolnić zużywanie się auta i spadek jego wartości? Jak zminimalizować ryzyko wypadku? Wreszcie jak być dynamicznym i jednocześnie bezpiecznym kierowcą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odpowiedzą instruktorzy podczas szkolenia, które rozpoczynają się 29 czerwca i są podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Odbywać się będą w poniedziałki i środy w godzinach 9.00 - 14.00 i 12.30 - 17.30, w siedzibie WOŚ przy ulicy Gronowej 22.

A my już dzisiaj podpowiadamy jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie:

- jedź na najwyższym możliwym biegu i na najniższych możliwych obrotach - włączaj wyższy bieg najpóźniej po osiągnięciu 2500 na minutę w silniku benzynowym - przyspieszaj, jeżeli warunki na drodze na to pozwalają, dynamicznie wciskając pedał gazu - nie jedź na luzie, jeśli planujesz zwolnić, tocz auto na biegu bez naciskania pedału gazu - uruchamiaj silnik bez dodawania gazu - ruszaj od razu, nie rozgrzewaj samochodu na postoju - gaś silnik, jeśli przewidujesz, że zatrzymanie potrwa dłużej niż 30 sekund - wyłączaj zbędne odbiorniki prądu, klimatyzacji używaj z umiarem - bądź przewidujący, unikaj zbędnych przyspieszeń i hamowań - unikaj zbędnego obciążenia auta - ograniczaj opory toczenia, dbaj o właściwe ciśnienie w oponach i stan techniczny auta - planuj podróż, wybierz trasę nawet dłuższą, za to gwarantująca płynną jazdę, bez korków - unikaj jazdy na dystansie krótszym niż 4 km

Szczegółowe informacje można znaleźć  tutaj lub pod numerem telefonu 061 893 24 53.

Juliusz Szalek

Cicha jazda o kropelce - ZOBACZ TUTAJ

Opel Corsa Black&white - ZOBACZ WIDEO

Więcej o:
Copyright © Agora SA