Uliczny tor Formuły 1 w Polsce?

Czy już za kilka lat bolidy Formuły 1 będą się ścigać na polskich ulicach? Z takim ambitnym pomysłem wystąpiła firma LG, która we współpracy ze zespołem architektów zaproponowała uliczne tory w czterech dużych miastach naszego kraju. Możesz pomóc w wyborze

Akcja ma związek z rosnącym z roku na rok zainteresowaniem wyścigami Formuły 1 w naszym kraju. Oczywiście, olbrzymia w tym zasługa Roberta Kubicy . Na stronie www.torformuly1.pl można obejrzeć dokładne mapki każdego z torów o zagłosować na jeden z projektów. Trasy wyznaczono w takich miastach, jak: Gdynia, Kraków, Warszawa oraz Wrocław. Plebiscyt trwać będzie do końca lipca, a na podstawie jego wyników do władz F1 wystosowana zostanie oficjalna propozycja zwycięskiego toru. Więcej informacji na temat tego ambitnego przedsięwzięcia możecie przeczytać tu .

Pomijając marketingowy aspekt akcji, trzeba przyznać, że pomysł zbudowania w Polsce ulicznego toru Formuły 1 brzmi bardzo kusząco. Trzeba jednak pamiętać, że samo zaprojektowanie trasy to dopiero pierwszy - i prawdopodobnie najłatwiejszy - krok w drodze do celu. Miasto ubiegające się o organizację Grand Prix F1, oprócz rygorystycznych wymogów infrastrukturalnych, musi także dysponować pokaźnymi funduszami. Koszt samych licencji sięga wielu milionów dolarów. Poza tym, już teraz w kolejce jest kilka miast czekających na pozytywne rozpatrzenie swoich aplikacji.

A jakie jest Wasze zdanie? Co myślicie o tym konkretnym przedsięwzięciu oraz o samym pomyśle budowania kolejnych torów ulicznych?

Bartosz Sińczuk

Loeb i Sordo na Karowej - ZOBACZ TUTAJ

Climb Dance - WIDEO Samochody: Ferrari F430 - ogłoszenia

Wybierz miasto, w którym Twoim zdaniem powinno być rozgrywane Grand Prix Formuły 1
Więcej o:
Copyright © Agora SA