Citroen DS3 - rzeczywiście premium

W lutym świat obiegła informacja, że Citroen planuje przywrócić do życia słynne DS. Okazało się jednak, że nie chodzi wcale o wskrzeszenie kultowego samochodu, a o wykorzystanie samej nazwy do promocji bardziej ekskluzywnych aut, na przykład modelu DS3

Do tej pory wiedzieliśmy jedynie jak będzie wyglądał z zewnątrz pierwszy, najmniejszy samochód Citroena z linii DS. Podczas oficjalnej prezentacji koncepcyjnej wersji DS3 w marcu w Genewie nie było można zajrzeć do środka, bo szyby były po prostu czarne. Teraz Citroen pokazuje, jak będzie wyglądało wnętrze samochodu i śmiało można powiedzieć, że aspiracje do klasy premium są jak najbardziej uzasadnione.

Producent poświęcił sporo uwagi, by w środku czuć było, że to nie jest byle samochód. Sportowe, ładnie zaprojektowane  i efektowne fotele, deska rozdzielcza z najlepszych materiałów, eleganckie zegary - przyznacie sami, że wszystko to robi spore wrażenie. Zwłaszcza w aucie takich rozmiarów.

Citroen nie pozostawia wątpliwości, że chce stać się najgroźniejszym rywalem Mini . Oba samochody będą najprawdopodobniej korzystać  z tych samych silników BMW : pojemność 1,6 litra, zarówno w wersji wolnossącej jak i doładowanej. Bezpośrednie porównanie aut będzie więc bardzo miarodajne. Ciekawe tylko, czy Citroen ma zamiar stworzyć samochód, który będzie prowadzić się tak dobrze jak Mini, czy też postawią bardziej na komfort. Jeśli cena francuskiego auta nie będzie tak wysoka jak niemiecko-brytyjskiego konkurenta, może mieć on szansę zawojować rynek, nawet jeśli prowadzenie będzie nieco gorsze. Nie to jest w końcu najważniejsze - tu liczy się styl.

Citroen DS3

Jan Kopacz

Niesamowity konfigurator DS3 - ZOBACZ TUTAJ

Dziewczyny z Genewy - WIDEO

Samochody: Mini - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.