Ekologia zabija BMW?

BMW planuje w 2011 roku wprowadzenie gamy nowych 3-cylindrowych silników

Downsizing wdarł się również do warsztatów BMW . Po informacjach o tym, że nowe BMW M5 zamiast V10-ki otrzyma doładowaną V8-kę, dotarły do nas jeszcze bardziej rewolucyjne zapowiedzi.

Jeśli wierzyć portalowi Sky News w BMW serii 1 , 3 , 5 oraz X3 i jeszcze nie produkowanym X1 będą montowane 3-cylindrowe silniki. Podobno są bardziej ekonomiczne i czystsze od obecnych. Można wątpić w kulturę pracy nowych motorów, ale trudno mieć zastrzeżenia do osiągów. Wspomagany przez turbo benzynowiec o pojemności 1.35 litra produkuje od 165 do 243 KM i do 260 Nm.

Planuje się też wprowadzenie czterocylindrowca (1.8 l z turbosprężarką), który w najmocniejszej wersji ma mieć ponad 320 KM. Czy to oznacza koniec soczyście brzmiących sześciocylindrówek, z których słynie marka? Nie. W ofercie pozostaną również V8-ki.

Jeszcze nie wiadomo, czy te dość kontrowersyjne informacje się potwierdzą, ale sądząc po zaawansowanych działaniach bawarskiej marki w celu obniżenia emisji CO2, można się spodziewać, że również w BMW miejsce dodatkowych cylindrów zajmą turbosprężarki.

Szczepan Mroczek

Auto jak piłka - niższe spalanie? - ZOBACZ TUTAJ

Diesel kontra hybryda w stronniczym teście Volkswagena - WIDEO

Samochody BMW - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.