Skodzie stuknęło 7 milionów

Od momentu fuzji z Volkswagenem w 1991 r. Skoda Auto wyprodukowała okrągła ilość siedmiu milionów aut. Świetny wynik nie powinien nas dziwić, w Polsce samochody wyprodukowane przez południowego sąsiada od lat cieszą się niesłabnącą popularnością

Modelem, który przekonał do współpracy Volkswagena oraz rozpoczął okres wielkiej transformacji czeskiej marki była Skoda Favorit, która w 1994 r. zastąpiona została przez Skodę Felicię. Jednym z ważniejszych momentów we współczesnej historii Skody było pojawienie się w 1996 r. modelu Octavia . Auto obok "cywilnych" wersji liftback oraz kombi dostępne jest także jako usportowiona Octavia RS czy terenowo usposobiona Octavia Scout .

Szczególne miejsce w portfolio firmy niewątpliwie zajmuje model Fabia , po raz pierwszy zaprezentowany w 1999 r. podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Samej tylko pierwszej generacji, w ciągu dziewięciu lat produkcji, powstało niemal 1,8 mln egzemplarzy. Małe auto Skody doczekało się trzech wersji nadwoziowych: hatchback, sedan a także kombi.

W 2001 roku pojawił się model Superb , dzięki któremu czeski producent wkroczył w segment aut klasy średniej wyższej. Pięć lat później zaprezentował swój wielozadaniowy kompakt - Skodę Roomster. Na bazie tego drugiego Skoda stworzyła ostatnio także małego SUV'a o nazwie Yeti , który do salonów trafić ma jeszcze w tym roku.

Bartosz Sińczuk Źródło: Skoda Polska

Superb kombi, czyli Octavia w przebraniu- ZOBACZ TUTAJ

Zaskakująca Dacia Duster Concept - WIDEO

Samochody: Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.