Przyszłość według Peugeota

106, 206 czy 3008 - te modele nawet nie przypominają aut, jakie Peugeot chciałby produkować w przyszłości. Składające się jak scyzoryk trójkołowce - oto odpowiedź na potrzeby mieszkańców metropolii

Rok temu, podczas salonu samochodowego w Pekinie, francuski producent ogłosił konkurs na samochód koncepcyjny. Jedyną wskazówką dla twórczych umysłów projektantów był tytuł plebiscytu, który brzmiał: "wyobraź sobie Peugeota w megalopolis przyszłości". Okazało się, że spotkał się z naprawdę dużym odzewem - Peugeot otrzymał ponad 2500 tys. zgłoszeń.

Zwycięzcą wybrany został Carlos Arturo Torres Tovar, 27-letni projektant z Kolumbii. W nagrodę otrzymał czek na 10 000 euro oraz konsolę Xbox. Drobiazg, prawda? Jednak oprócz rozgłosu, który również niewątpliwie towarzyszył rozstrzygnięciu konkursu, młody Kolumbijczyk dostał coś jeszcze. Peugeot zobowiązał się stworzyć pełnowymiarowy model zwycięskiego projektu. Dotrzymał słowa - jest on właśnie prezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju.

Nie wiadomo kiedy zdaniem Peugeota takie maszyny miałyby zapełnić ziemskie metropolie. Ewolucja obecnych modeli nie wydaje się iść w kierunku jednoosobowych trójkołowców. Na kilku obrazkach jednak widać również "miasto przyszłości" i wygląda na to, że przyszłość ta nie jest tak odległa, jak można by przypuszczać... lub się obawiać.

Bartosz Sińczuk

Duch Rolls Royce'a - ZOBACZ TUTAJ

Legenda srebrnej strzały - WIDEO

Samochody: Peugeot - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.