Kałasz mu nie straszny

BMW X5 Security Plus to pierwszy seryjnie produkowany samochód, którego pasażerowie nie muszą obawiać się ataku napastników z karabinami KBK AK-47

Zainteresowanie najnowszym opancerzonym produktem BMW w samej Bawarii i w innych landach naszego zachodniego sąsiada będzie niewielkie. Za to w wielu krajach położonych na wschód od naszych granic X5 Security Plus może budzić żywe zainteresowanie. Na tyle żywe, na ile jego właściciele będą chcieli swoje życie zachować.

BMW X5 Security Plus jest najlepiej chronioną wersją wśród seryjnie produkowanych aut. Poziom opancerzenia klasy 6 oznacza, że jest odporny na przestrzelenie nadwozia kulami wystrzelonymi z Kałasznikowa, bodaj najbardziej znanego karabinu świata.

Dokładna konstrukcja jest ściśle strzeżoną tajemnicą, ale kilka szczegółów możemy zdradzić. Oprócz płyt chroniących pasażerów przed postrzałem i grubych, wielowarstwowych szyb zastosowano kilka dodatkowych modyfikacji. Za tylną kanapą, która nie jest już ani składana, ani dzielona zainstalowano pancerz z szybą oddzielającą kabinę pasażerską od bagażnika. Mimo zastosowania dużej ilości stali wnętrze wydaje się równie przestronne, co w zwykłych X5.

Pasażerowie siedzący wewnątrz pojazdu mają do dyspozycji m.in. system blokowania drzwi i okien, kamery z przodu i z tyłu, oraz ogumienie pozwalające mimo utraty ciśnienia na przejechanie nawet 150 km z prędkością do 80 km/h. Napęd na co dzień i w razie konieczności zapewnia silnik V8 4,4 l. o mocy 355 KM i momencie 475 Nm. Jeśli auto jest nieuszkodzone może przyspieszyć do 100 km/h w 8,2 s i osiągnąć 180 km/h.

Marcin Lewandowski

Bezpieczeństwo obowiązkowe - ZOBACZ TUTAJ

Wiemy to nie od dziś: rozmiar ma znaczenie - WIDEO

Samochody: BMW X5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.